Ana içeriğe atla

Öğrenci Rehberi

TED Üniversitesii öğrencileri, lisans ve lisansüstü eğitimleri boyunca akademik ve idari konularda Öğrenci İşleri Müdürlüğü‘nden bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti alırlar. Öğrenci İşleri Müdürlüğü, öğrencilerimize üniversitede uygulanan ders geçme sistemi, yürürlükte olan yönetmelikler, kayıt işlemleri veya diğer idari konularda da rehberlik etmektedir.

TEDÜ Kariyer Merkezi, öğrencilerimizin mezun olmadan önce iş dünyası ile doğrudan iletişim içinde bulunarak iş ortamlarını tanımaya başlamalarına, dolayısı ile mezuniyet sonrası profesyonel hayata daha kolay geçiş yapmalarına yardımcı olmak amacı ile kurulmuştur.

Uluslararası Öğrenci Değişim Programları, Uluslararası  Programlar Ofisi tarafından yürütülmektedir. Her yıl birçok başarılı öğrencimiz bir akademik yıl ya da bir dönem boyunca Avrupa ve ABD’deki program ortağı üniversitelerde eğitimlerine devam ederek yeni kültürlerle tanışırken, üniversitemiz de birçok uluslararası öğrenciye kapılarını açmaktadır.

Öğrenci etkinliklerinin önemli bir bölümü Öğrenci İşleri Koordinatörlüğü‘nce yürütülür.  Öğrenci toplulukları, öğrencileri ilgi alanlarına göre bir araya getirerek kampüsün kültürel ve sosyal yaşamını canlı tutar.